Finał Grand Prix 2016

Mamy ZWYCIĘSTWO!

6 listopada 2016 roku wzięliśmy udział w Biegu im. Rodziny Milewskich rozgrywanym na dystansie 10km w Gniewkowie. Bieg ten był też ostatnim biegiem z cyklu biegów wchodzących w skład Grand Prix Województwa Kujawsko Pomorskiego.

To była bardzo emocjonująca niedziela. Co prawda nasza drużyna prowadziła w rankingu niemal od początku rozgrywek, ale rywale też walczyli. Żeby przypieczętować wygraną zawodnicy musieli stawić się na starcie ostatniego biegu i zaprezentować się jak najlepiej. Tak też się stało. Wszyscy wypełnili swoje zadania. Drużyna GKS Fabianki otrzymała Puchar oraz nagrodę za I miejsce w Grand Prix Województwa Kujawsko-Pomorskiego!

14991083_1162729163812459_9090710832310434780_o

Na bieg finałowy zgłosiliśmy się dużą grupą. W jednakowych strojach, w dobrych humorach i przyjaznej atmosferze przyciągaliśmy uwagę innych zawodników, kibiców i fotografów. W ostatnim biegu cyklu w Gniewkowie jak zwykle nie zawiedli nasi liderzy – Kamil Poczwardowski i Andżelika Dzięgiel (2-mce wśród kobiet) oraz pozostali punktujący dla drużyny – Piotr Wiśniewski i Zbigniew Górczyński (startujący pomimo kontuzji). Reszta drużyny – niesiona dopingiem kibiców i niezwykłą atmosferą – wybiegała dobre czasy z rekordami życiowymi. Pogoda sprzyjała – było chłodno, ale bez deszczu i mocnego wiatru. Trasa – zmieniona w tym roku – również była przyjazna ścigającym się biegaczom.

Po biegu i tradycyjnej grochówce organizatorzy podsumowali wszystkie wyniki i po 12 startach (w każdym z nich brali udział zawodnicy GKS Fabianki) wybrali 7 najlepszych i tak wyłonili zwycięzców. W kategorii open mężczyzn zwyciężył Kamil Nartowski, zaraz za nim na drugim miejscu nasz zawodnik Kamil Poczwardowski, na trzecim – Damian Kłopotek. W kategorii kobiet – pierwsza – Marta Szenk, druga nasza zawodniczka Andżelika Dzięgiel, która pokonała w ostatnim biegu trzecią Annę Arseniuk. Pozostali zawodnicy ukończyli cykl na bardzo dobrych lokatach. Panowie – w premiowanej nagrodami piętnastce znaleźli się na 10 miejscu Piotr Wiśniewski, na 13 – Zbigniew Górczyński; Paweł Śliwiński na 23 miejscu zajął 1 miejsce w kategorii wiekowej M30, Rafał Pokora – na 26miejscu z 3 miejscem w kategorii M40. Debiutanci w GP – Rafał Perkowski i Janusz Sarnowski ukończyli cykl na odpowiednio 30 i 43 miejscu. Panie – oprócz 2-giej w całym cyklu Andżeliki cykl ukończyła Ola Witczak, na 14 miejscu wśród kobiet i na 2 miejscu w kategorii K30. W kategorii drużynowej GKS Fabianki zdobyła pierwsze miejsce, drugie miejsce – dzielnie walcząca drużyna Luks Serock, na trzecim znaleźli się zawodnicy z Runners Team Jeżewo.

Trzeba podkreślić, że nie tylko wspaniałe wyniki sportowe są domeną naszej drużyny. Organizatorzy biegów oraz całego cyklu publicznie chwalili nas za stworzenie w tym roku niebywale przyjaznej atmosfery oraz walki w duchu fair-play. To były wspaniałe miesiące. Naszych zawodników czeka jeszcze kilka występów (poza GP) aby później móc zasłużenie odpocząć. Czekamy do początku grudnia na oficjalne podsumowanie sezonu 2016 i przygotujemy plany na następny rok. Dziękujemy wszystkimi zawodnikom, oraz kibicom i sympatykom sekcji atletycznej GKS Fabianki!

14976721_1319044081462466_6426972189694169458_o

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *